© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Vizuālās diagnostikas laboratorija


Lai attīstītu zinātni, uzlabotu un atvieglotu ārstu darbu, un sekotu līdzi jaunākajām tendencēm tehnoloģiju attīstībā zobārstniecībā, Stomatoloģijas institūta Vizuālās diagnostikas laboratorijā ir pieejamas jaunas tehnoloģijas - 3dMD sejas skeneris un 3 Shape Trios intra orālais skeneris.

3dMD sejas skeneris ir iekārta, kuras darbības pamatā ir redzamā un infrasarkanā gaisma. Ar to tiek veikta sejas fotografēšana, lai novērtētu sejas mīksto audu kontūru. Sejas attēla iegūšanai ir nepieciešamas sekundes desmitdaļas, kopumā tā aizņem mazāk kā 10 minūtes. Iegūtie dati tiek ievadīti speciālā programmā un tiek izveidots 3D sejas modelis. Šī izmeklēšanas metode ir absolūti nekaitīga veselībai, tāpat kā jebkura sejas fotografēšana.

Izmeklējuma liels pluss ir tas, ka tiek iegūts pilnībā neizmainīts sejas 180 grādu attēls no vienas auss līdz otrai, kas dod iespēju novērtēt sejas proporcijas, veikt mērījumus un analizēt iegūtos rezultātus. 3dMD tiek izmantots arī operāciju plānošanā un pacientu digitālās datu  bāzes izveidē.

3 Shape Trios intra orālais skeneris - ar šo intraorālo skeneri ir iespējams iegūt pacienta zobu loku 3 dimensionālu attēlu, kuru var izmantot diagnostikā un ārstēšanas gaitas plānošanā, kā arī zinātnē un pētniecībā. 3D skenējums ir analogs pašlaik pierastajiem ģipša modeļiem, kas tiek iegūti ar zobu nospieduma palīdzību.