© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Ārstēšanas metodes


Līdz ar jaunu tehnoloģiju attīstību un to pielietošanu medicīnā, ārstēšanas metodes kļūst saudzīgākas, precīzākas un līdz ar to mazāk sāpīgas pacientam. Pēdējos gados zobārstniecībā visā pasaulē arvien plašāk tiek lietotas optiskā palielinājuma ierīces, kas ļauj veikt ļoti precīzas un smalkas manipulācijas.

Sekojot pasaules tendencēm, arī Stomatoloģijas institūta periodontoloģijas nodaļas speciālisti ir apguvuši un savā praksē pielieto jaunākās mikroķirurģijas metodes dažādu estētisku un funkcionālu smaganu problēmu risināšanai. Periodontoloģijas nodaļas speciālistu rīcībā ir jaunākās paaudzes dentālais mikroskops LEICA M320 F12.

Tas aprīkots ar LED apgaismojumu, 6.4 -40 reižu  palielinājumu un iebūvētu HD kameru, ar kuras palīdzību iespējams uzņemt video vai foto operācijas laikā.

Mikroskopa un īpašu mikroķirurģisko instrumentu izmantošana periodonta estētiskajā ķirurģijā ļauj speciālistam veikt manipulācijas ar ļoti augstu precizitāti, tādējādi:
•    sasniedzot labāku estētisko rezultātu – rētas praktiski neredzamas; šūšanai tiek izmantots ļoti smalks diegs, kas dzīšanas laikā pacientam nerada neērtības,
•    būtiski samazinot dzīšanas laiku – agrāko 7-10 dienu vietā mikrošuves var noņemt jau pēc 2-5 dienām,
•    samazinot pēcoperācijas diskomfortu – mazāka tūska, mazākas sāpes.


Mikroķirurģiskās pieejas izmantošana periodonta plastiskajā ķirurģijā nozīmē arī papildus izmaksas pacientam, tomēr ietaupītais laiks un pacienta labsajūta ir nenovērtējami.