© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Par mums


No 1992. gada Terapeitiskās stomatoloģijas katedru un kopš 1994. gada – arī klīniku vadīja profesore Rūta Care. R. Care 1965. gadā beigusi RMI Stomatoloģijas fakultāti. 1979. gadā aizstāvēta kandidāta disertācija „Parodonta reģionārā asinsrite atkarībā no vecuma, zobu pulpas stāvokļa un patoloģiskiem perēkļiem periodontā”. Strādājusi par docenti RMI Terapeitiskās stomatoloģijas katedrā un Ārstu kvalifikācijas celšanas stomatoloģijas katedrā. R. Care vadījusi RMI Pēcdiploma apmācības fakultātes Stomatoloģijas katedru. Studentiem pasniegusi galvenokārt bērnu zobārstniecību. Profesore Care vadījusi un līdzdarbojusies vairākos valsts starptautiska līmeņa zinātniskos projektos, piemēram, zinātniskās izpētes programmā „Latvijas bērnu zobu un stomatognātiskais stāvoklis, tā patoloģijas, profilakse un rehabilitācija”. Profesores R. Cares zinātniskā darbība galvenokārt saistīta ar bērnu mutes veselības izpēti.

No 2010. gada Terapeitiskās stomatoloģijas katedru un klīniku vada profesore Anda Brinkmane. A. Brinkmane 1979. gadā beigusi Rīgas Medicīnas institūta Stomatoloģijas fakultāti. 1997. gadā aizstāvēta disertācija „Mutes saslimšanu profilakses programmas vadlīniju izstrāde skolām” un iegūts medicīnas zinātņu doktora grāds. Specializācija – bērnu zobārstniecība, mutes saslimšanu profilakses kursa vadītāja. A. Brinkmane ir Latvijas Zobārstu asociācijas viceprezidente, sertifikācijas komisijas un darba ekspertīzes un kvalitātes kontroles komisijas locekle. Piedalījusies Nacionālās profilakses programmas izstrādē. Zinātniskā darbība saistīta ar mutes slimību profilaksi.

Terapeitiskās stomatoloģijas klīnikā sertificēti zobārsti veic: zobu plombēšanu ar amalgamu un gaismā cietējošiem materiāliem, zobu estētisko restaurāciju, kosmētisko defektu novēršanu, sakodiena korekciju – sadarbībā ar ortodontiem, zobu balināšanu ar iekārtu, zobu ārstēšanu vispārējā narkozē vai sedācijā, halitozes (sliktas elpas) diagnostiku un konsultācijas.  Patlaban klīnikā strādā ārsti Ronalds Kokins, Darja Ķīse, Baiba Rūple, Simona Skrīvele, Ineta Spārberga, Aira Kalniņa, Ieva Zaumane. Estētiskās zobārstniecības izveidē lielu ieguldījumu devusi Irīna Ševeļova.

Mutes veselība nav iedomājama bez zobu higiēnistiem, kuri veic profesionālo zobu higiēnu – zobakmens, aplikuma, cietā pigmenta noņemšanu. Klīnikā strādā 3 sertificēti zobu higiēnisti: Olga Suškova, Dzintra Danče un Olga Šeredka.

Endodontijas nodaļā veic zoba sakņu kanālu slimību diagnostiku un ārstēšanu un rada iespēju saglabāt zobu pacienta mutes dobumā. Nodaļa ir aprīkota ar zobārstniecības mikroskopiem, digitālo rentgeniekārtu un mūsdienu endodontiskai ārstēšanai nepieciešamiem instrumentiem un materiāliem. Nodaļā strādā vadošie endodontijas speciālisti, RSU mācībspēki, doktoranti, kā arī tiek veikta pētnieciskā darbība. Endodontijas nodaļa ir rezidentu apmācības bāze. Nodaļas speciālisti regulāri papildina savas zināšanas starptautiskās konferencēs, un ārstēšana tiek veikta atbilstoši Eiropas zobārstniecības asociāciju vadlīnijām. Nodaļā strādā galvenā speciāliste endodontijā Arta Bandere, Anda Mindere-Gūbele, Liene Liepiņa, Maija Albiņa, Lina Legzdiņa, Inese Neiberga-Puķīte, Ilana Jerša, Anna Mihailova.

Periodontoloģijas galvenā speciāliste ir Inguna Grīnvalde. Dr. I. Grīnvalde ir izveidojusi periodontoloģijas specialitāti Latvijā. Periodontoloģijas nodaļas speciālisti nodarbojas ar zoba balstaudu slimību ārstēšanu. Tā kā pacientiem bieži ir komplicētas problēmas, periodontologi piedalās  mutes dobuma kompleksās ārstēšanas procesā, sadarbojoties ar citu stomatoloģijas nozaru speciālistiem.

Parasti ārstēšana norit vairākos etapos, un ārstēšanas rezultātu sasniegšanā un saglabāšanā ļoti svarīga nozīme ir ārsta un pacienta ilgstošai regulārai sadarbībai. Šobrīd periodonta slimību ārstēšanā tiek lietotas mūsdienīgas metodes, kas nodrošina gan zoba balstaudu atveseļošanu, gan veicina to reģenerāciju, tā uzlabojot zobu ilglaicīgo prognozi.

I. Grīnvaldes vadībā strādā sertificēti speciālisti „periodontologi” Jeļena Romanova, Natālija Sergejeva, Inese Stašinska, Zane Lauriņa, Una Stāmere, Marija Stetjuha.

Bērnu nodaļas izveidē liels nopelns ir profesorei Rūtai Carei, kura līdz 2010. gadam bija Bērnu nodaļas vadītāja. Patlaban nodaļu vada Inga Rendeniece, kura beigusi RSU doktorantūru un gatavojas sava zinātniskā darba „Profilakses programmas izstrāde un novērtējums zobu kariesa attīstībā grūtniecēm un viņu bērniem” aizstāvēšanai. Nodaļā strādā higiēnisti, kuri sagatavo bērnus pirmajai vizītei pie zobārsta, īpaši uzsverot mutes dobuma profilakses pasākumus. Bērnu nodaļā ir pieejama zobu labošana vispārējā narkozē maziem bērniem un bērniem ar īpašām vajadzībām.

Bērnu nodaļā strādā pieredzējuši zobārsti Sandra Titova, Inese Zariņa, Ilona Viduskalne, Jekaterina Gudkina, Ieva Buka, Līga Kroniņa, Kristīne Krasone, doktorante Jūlija Kalniņa. Profilaktisko darbu bērniem veic zobu higiēnistes Gundega Grundule, Benita Rūrāne, Inese Ķirpe, Anda Mironova.