© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Prof.Bengt Hasséus (Zviedrija) vizīte Institūtā


2017. g. 15. decembrī Stomatoloģijas institūtā viesojās Gēteborgas universitātes (Zviedrija) Orālās medicīnas un patoloģijas katedras asociētais profesors Bengt Hasséus. Prof. Hasséus ilgus gadus ārstē pacientus ar dažādām mutes gļotādas slimībām, arī staru un ķīmijterapijas laikā, pirmsvēža saslimšanām, mutes gļotādas ļaundabīgiem audzējiem un autoimūnām slimībām galvas un kakla rajonā.

Prof. Hasséus ir mutes medicīnas konsultants Sahlgrenska (Gēteborga) universitātes slimnīcas Transplantācijas centrā un Hematoloģijas nodaļā. Prof. Hasséus zinātniskie pētījumi ir vērsti uz imunoloģiju un imūnsistēmas funkciju sejas-žokļu reģionā.

Stomatoloģijas institūtā tika nolasītas lekcijas par orālās medicīnas organizāciju Zviedrijā, kā arī RSU Zobārstniecības fakultātes studentiem bija iespēja noklausīties lekciju par izplatītākajām mutes gļotādas saslimšanām. Tāpat arī prof. Hasséus iepazīstināja ar savu ilggadējo pieredzi ķīmijterapijas, staru terapijas un orgānu transplantu pacientu mutes gļotādas čūlu, iekaisumu un citu izmaiņu ārstēšanā.