Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S., Sv. slēgts

Kariess


Vai Jūs domājat, ka zobu bojāšanās ir normāls process? Tas jau notiek ar visiem! Tas nav novēršams! Un patiesi, vairāk kā 90% pasaules iedzīvotāju ir kariesa skarti. Tomēr, tas nav nenovēršams process – kariess ir zobu saslimšana, ko izraisa vairāki faktori, no kuriem nozīmīgākie ir nepietiekoša zobu tīrīšana, neregulāra zobu apgāde ar fluorīdiem un kaitīgi uztura paradumi. Nozīmīgi arī, ka zobu bojāšanās process ir ļoti ilgs – tas sākas brīdī, kad bērnam izšķiļas pirmais zobiņš un uz tā nenovēršami katru dienu veidojas aplikums. Lai arī šajā brīdī visbiežāk ne vecāki, ne zobārsti nav spējīgi bojājumus ieraudzīt, tie tur rodas katru brīdi.
Tomēr šo saslimšanu – kariess – ir iespējams novērst un apturēt, pie tam nekad nav par vēlu, jo tikmēr, kamēr Jums mutē ir kaut viens zobs, ir arī baktērijas, kuru izstrādātie produkti tos bojā. Tas nozīmē, ka katram cilvēkam, kuram mutē zobu vēl nav vai jau ir, vai arī vēl ir, kariess jānovērš vai jāaptur.

Mēs piedāvājam Jums:
  1. individuāli noteikt kariesa risku,
  2. izstrādāt kariesa profilakses un ārstēšanas plānu (ietverot arī kompleksus plānus ar komplicētu zobu ārstēšanu, trūkstošo zobu aizvietošanu, nepieciešamības gadījumā arī ķirurģiskas manipulācijas, estētisku zobu rindu atjaunošanu – tas ir visu, ko piedāvā modernā 21. gadsimta zobārstniecības sasniegumi),
  3. nodrošināt izstrādātā plāna realizāciju (Jums būs savs personīgais zobārsts, kurš pārzinās Jūsu problēmas un iespējamos risinājumus, tāpat arī uzņemsies atbildību par izstrādātā plāna izpildi, nepieciešamības gadījumā piesaistot citus zobārstniecības komandas profesionāļus – Latvijas labākos speciālistus),
  4. uzraudzīt Jūsu mutes veselību ilglaicīgā periodā,
  5. nodrošināt visu augstākminēto visiem Jūsu ģimenes locekļiem, sākot ar grūtniecības periodu, pirmo zobiņu līdz simam vecumam, izanalizējot un risinot katram vecumposmam atbilstošās problēmas.

Mēs strādāsim Jūsu un Jūsu ģimenes veselības labā!

Informāciju sagatavoja dr. Ilze Maldupa