© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Endodontija


Gadījumos, kad pacients ir izvēles priekšā: zobu zaudēt vai pateicotiies modernām tehnoloģijām un speciālistu prasmei zobu glābt, tad tieši endodontiska ārstēšana ir pēdējā iespēja saglabāt zobu pacienta mutē.

Endodontijas nodaļā veic zoba sakņu kanālu slimību diagnostiku un ārstēšanu un rada iespēju saglabāt zobu pacienta mutes dobumā. Nodaļa ir aprīkota ar zobārstniecības mikroskopiem, digitālo rentgeniekārtu un mūsdienu endodontiskai ārstēšanai nepieciešamiem instrumentiem un materiāliem.

Nodaļā strādā vadošie endodontijas speciālisti, RSU mācībspēki, doktoranti, kā arī tiek veikta pētnieciskā darbība. Endodontijas nodaļa ir rezidentu apmācības bāze. Nodaļas speciālisti regulāri papildina savas zināšanas starptautiskās konferencēs, un ārstēšana tiek veikta atbilstoši Eiropas zobārstniecības asociāciju vadlīnijām.

Endodontiskas slimības bieži ir asimptomātiskas un tiek atklātas rentgenoloģiskā izmeklēšanā. Aktuāls sakņu kanālu ārstēšanas un pārārstēšanas iemesls ir zobu sagatavošana protezēšanai. Pacientiem, kuriem ir bailes vai anestēzijas grūtības, ir iespējama ārstēšana sedācijā (papildus intravenozi tiek ievadīts nomierinošs medikaments).

Endodontijas nodaļas speciālisti konsultācijās sniedz pacientiem informāciju par paredzamo ārstēšanas gaitu, izmaksām un prognozi.