© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Fizioterapija


Fizioterapija ir fizisko funkcionālo spēju izvērtēšana un ārstēšana (funkciju uzlabošana, saglabāšana un veicināšana; sūdzību mazināšana; aktivitāšu un līdzdalības atjaunošana).

Fizioterapeitiskā izvērtēšanā un ārstēšanā izmanto dažādas uz zinātniskajiem pierādījumiem balstītas fizioterapijas metodes un konceptus.

Fizioterapeita darbības lauks ir plašs. Gan praktiskā darba pieredze, gan pētījumi ir apstiprinājuši, ka fizioterapijas metodes var veiksmīgi izmantot dažādu saslimšanu un traumu ārstēšanas un rehabilitācijas procesā. Līdz ar to, fizioterapija ir absolūti neatsverama arī pie sejas un žokļu muskulatūras un locītavu problēmām.

Kādu sejas un žokļu reģiona problēmu gadījumos palīdzēs fizioterapija:

  • Košanas un mīmikas muskuļu disfunkcija (t. sk. sejas nerva parēze)
  • Žokļu locītavu disfunkcija (kustību ierobežojums, attīstības anomālijas, iekaisuma procesi, deģeneratīvi procesi, diska problēmas, sāpes u.c.)
  • Rētaudi (pēc ķirurģiskas iejaukšanās, pēc traumām)
  • Sāpju simptomātika (seja, sejas – žokļu locītava, atsevišķa veida galvassāpes)
  • Izjaukts elpošanas stereotips
  • Runas un rīšanas problēmas (sadarbībā ar audiologopēdu) 
  • u.c.

RSU Stomatoloģijas institūtā darbojas fizioterapijas kabinets. Pierakstu pie fizioterapeitēm Evijas Feikneres un Annas Kvašas var veikt Ortodontijas nodaļas reģistratūrā.

Konsultācija sākas ar sarunu par pacienta pašsajūtu, sūdzībām, to attīstību un mērķiem. Fizioterapeits vēlēsies uzzināt arī par pacienta ikdienas aktivitātēm, iepriekšējo ārstēšanu un tās rezultātiem, veiktajiem izmeklējumiem, lai izprastu sūdzību attīstību. 

Tiks veikta kompleksa funkcionālā stāvokļa izmeklēšana un izvērtēšana (t.sk. žokļu locītavu, kakla, ķermeņa kustību un to kvalitātes novērtēšana, muskuļu funkciju izvērtēšana, specifiski testi, elpošanas stereotipa izvērtējums u.c.), lai izvirzītu funkcionālo problēmu.

Pēc izmeklēšanas fizioterapeits izstāstīs atradni un to saistību ar jūsu sūdzībām. Kopā ar fizioterapeitu tiks formulēts mērķis un individuālas terapijas plāns/formāts (ņemot vērā mērķus, sūdzības un individuālās īpatnības, apvienojot dažādas fizioterapijas metodes gan aktīvas (dažādi terapeitiskie vingrinājumi, pozas kontrole, elpošanas kontrole u.c.), gan pasīvas (mīksto audu un locītavu atbrīvošana, aukstuma vai siltuma lokāla aplikācija u.c.))

Tiks veikta arī pacienta apmācība un izglītošana gan par ikdienas aktivitātēm, gan pozām un mājās veicamajiem terapeitiskajiem pasākumiem.

© SIA "RSU Stomatoloģijas institūts". Bez saskaņošanas pārpublicēt nav atļauts