© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts


Diagnostiskā radioloģija

Lai precizētu klīnisko diagnozi kā papildus izmeklēšana tiek pielietotas dažādas diagnostiskās radioloģijas metodes. RSU Stomatoloģijas institūtā ir iespējams veikt gan divu dimensiju, gan trīs dimensiju rentgena uzņēmumus, lai diagnosticētu zobu, kā arī to aptverošo audu – smaganu, alveolārā kaula, cieto un mīksto aukslēju, mutes pamatnes, siekalu dziedzeru un to izvadu, locītavas, deguna blakus dobumu u.c. patoloģiju.

 
 

Miega laboratorija

No 2001.gada Stomatoloģijas institūtā darbojas miega laboratorija. Tās specializācija ir visdažādākie elpošanas traucējumi miegā, to skaitā krākšana, obstruktīva miega apnoja (elpas aizture miegā), bezmiegs, nemierīgo kāju sindroms. 2008. gadā miega laboratorijā pilnībā tika rekonstruētas telpas un aprīkotas ar jaunu, mūsdienīgu aparatūru visoptimālākajai miega traucējumu diagnostikai un tālākai ārstēšanai.


 

Orālā patoloģija

Orālās patoloģijas klīnikā tiek veikta sejas un mutes dobuma mīksto audu saslimšanu diagnostika un ārstēšana (baktēriju, vīrusu un sēnīšu izraisītas saslimšanas, čūlas, autoimūnas saslimšanas utml.). Orālās patoloģijas speciālisti veic jaunveidojumu diagnostiku un ārstēšanu, kā arī orofaciālā rajona sāpju diferenciāldiagnostiku.

 

Lūpu, aukslēju un sejas šķeltņu centrs

Lūpu, aukslēju un sejas šķeltņu centrā tiek sniegta daudzpusīga ārstēšana bērniem ar iedzimtām sejas, žokļu un lūpu šķeltnēm. Ārstēšana ietver mutes, sejas un žokļu ķirurga, ortodonta, kā arī logopēda konsultācijas un ārstēšanu. Kopš 1998. gada centra speciālisti ir iesaistījušies divos Eiropas valstu sadarbības projektos Eurocleft un Eurocran, kuru mērķis ir ikvienā Eiropas valstī nodrošināt augstu pieejamās palīdzības kvalitāti jebkuram bērnam ar iedzimtu patoloģiju sejas un žokļu rajonā.

Orofasciālā fizioterapija

Sejas un žokļu rajonā fizioterapija ir absolūti neatsverama žokļu muskulatūras un locītavu problēmu gadījumos. Orofasciālā fizioterapija ir vērsta uz mutes, sejas un žokļa reģionā esošo muskuļu, fasciju, saišu un locītavu funkciju līdzsvarošanu un ierobežojumu novēršanu. Līdztekus tam uzmanība tiek vērsta arī uz mugurkaula kakla daļas un plecu joslas kontroli un pozīciju, kā arī uz kopējo cilvēka neiromuskulārās sistēmas stāvokli.

 
 

Vizuālās diagnostikas laboratorija

Stomatoloģijas institūta Vizuālās diagnostikas laboratorijā ir pieejamas jaunas tehnoloģijas - 3dMD sejas skeneris ar kura palīdzību tiek iegūts 3D sejas modelis un 3 Shape Trios intra orālais skeneris, kura funkcijas ir analogs pašlaik pierastajiem ģipša modeļiem, kas tiek iegūti ar zobu nospieduma palīdzību.

 

Audiologopēdija

Audiologopēdi un logopēdi veic valodas, runas, saziņas spēju izpēti un novērtēšanu, konsultēšanu, logopēdisko rehabilitāciju un apmācību personām ar dzirdes un runas traucējumiem, orāli-faringeālās funkcijas traucējumiem, artikulācijas, tempa/ritma, balss traucējumiem. Stomatoloģijas institūtā speciālisti strādā gan ar bērniem, gan pieaugušajiem, to skaitā ar lūpu, aukslēju un  sejas šķeltņu pacientiem, kā arī veic miofunkcionālo terapiju multidisciplinārās ārstēšanas ietvaros.