Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S., Sv. slēgts

Balto plankumu maskēšana


Stomatoloģijas Institūts piedāvā līdz šim Latvijā neizmantotu, jaunu un inovatīvu preparātu balto un pigmentēto plankumu likvidēšanai no zobu gludajām virsmām estētiskajā smaida zonā.

Pacienti, vēlēdamies uzlabot savu smaidu, bieži vien ir spiesti izvēlēties invazīvas zobu estētikas uzlabošanas procedūras. Ārstēšana ar jauno preparātu bez urbšanas palīdz saglabāt veselos zoba audus. Šī metode izslēdz mehānisko iejaukšanos un baltā plankuma plombēšanu. Tai nav vajadzīga anestēzija un procedūra ir pacientam komfortablāka.

Bieži vien pacienti nav apmierināti ar baltajiem plankumiem uz priekšējiem zobiem. Šiem plankumiem ir vairāki iespējamie iemesli:

1. Pēc Ortodontiskas ārstēšanas pabeigšanas un brekešu noņemšanas

Līdz šim brīdim neeksistēja īsti apmierinošs risinājums balto plankumu likvidēšanai

2. Kariozie bojājumi sākuma stadijā

Tie parādās dzīves laikā. Bojājumam progresējot, tie mainās izmēros, krāsā, ar laiku veidojot defektu emaljā

3. Hipomineralizācijas plankumi

Redzami pastāvīgam zobam jau šķiļoties. Dzīves laikā nemainās un neprogresē

4. Fluoroze

Plankumi rodas pārmērīgas fluora lietošanas rezultātā

Stomatoloģijas Institūts vienīgā klīnika Latvijā, kas piedāvā saviem pacientiem veikt jaunu infiltrācijas metodi balto plankumu maskēšanai.

 • Infiltrācijas metode ir jauna, moderna ārstēšanas koncepcija, kura aizpilda plaisu starp profilaktiskiem pasākumiem un restaurāciju
 • Šī metode ir izmantojama priekšējo zobu estētikas uzlabošanai
 • Saudzīga metode ar teicamu estētisko efektu
 • Nav nepieciešams nepamatoti zaudēt veselos zoba audus
 • Pacientam un ārstam ērta terapija viena apmeklējuma laikā

Procedūras darbības efekts: gaisam un ūdenim zoba skartajā virsmā ir zemāks laušanas koeficients nekā veselos audos. Tas rada neestētiskas krāsas izmaiņas. Jaunā metode kompensē šo nepatīkamo starpību un pietuvina baltā plankuma skarto zoba virsmas ārējo izskatu veselās emaljas izskatam. Skartā zobu emalja tiek 'impregnēta' ar inovatīvo materiālu. Rezultātā emalja kļūst estētiskāka, stiprāka un izturīgāka pret apkārtējiem kairinātājiem.

Metodes priekšrocības:

 1. Vizuāli redzams estētiskais efekts ( 90% gadījumu emaljas caurspīdīgums atjaunojas)
 2. Nav nepieciešama anestēzija un urbšana
 3. Procedūra ir pilnīgi nesāpīga
 4. Rezultāta efektivitāte 1 apmeklējuma laikā
 5. Iegūta veiksmīga rezultāta noturīgums
 6. Var izmantot gan pieaugušie, gan bērni pastāvīgiem zobiem

Atsauksme no pirmā pacienta, kas ir izmantojis iespēju ar šo metodi maskēt baltos plankumus:

"Šī procedūra padarīja manu dzīvi smaidīgāku! Kopš bērnības uz maniem zobiem bija izteikti balti plankumi, it īpaši tie bija uz augšējiem priekšzobiem, kas ar gadiem radīja lielāku diskomfortu smaidot. Pienāca brīdis, kad sapratu, ka ir jārīkojas! Nonācu Stomatoloğijas institūtā, kur mani laipni uzņēma un piedāvāja šo procedūru. Jau pēc pirmās procedūras mani zobi izskatījās brīnišķīgi, daļa plankumu bija pilnībā pazuduši. Otrajā reizē tika apstrādāti palikušie plankumi, kuri jau ar pirmo reizi bija kļuvuši daudz neizteiksmīgāki. Procedūras bija nesāpīgas un ļoti efektīvas! Mani zobi ir kļuvuši skaisti un es beidzot varu smaidīt! Paldies!"

Pirms šīs procedūras ir nepieciešama speciālista konsultācija. Zobārsts individuāli informēs katru pacientu par viņam piemērotāko ārstēšanas taktiku un īpatnībām balto plankumu maskēšanai.

Lai pietiektos vizītē zvaniet uz Stomatoloģijas Institūta Terapeitiskās stomatoloģijas klīnikas reģistratūru (tālr. +371 67455586, darba dienās 8:00-20:00, sestdienās 9:00-17:00)