© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Institūta ārsti gūst jaunas zināšanas par klīniskajiem pētījumiem


25.-26.04.2022. Stomatoloģijas institūta ārsti, kuri nodarbojas ar pētniecību, piedalījās Baltijas Biomaterialu ekselences centra organizētā apmācībā “Training and implementation of patient data safety regulations, implementation of digital medical records”. Apmācību vadīja lektori  no AO pētniecības institūta Šveicē (AO Research Institute) Alexander Joeris un Ivo Schauwecker.

Apmācību kursa mērķis bija veicināt klīnisko pētījumu veikšanas kvalitāti, apmācot pētniekus par piemērojamajām vadlīnijām, ētikas principiem, pamatdokumentiem, un sniedzot praktiskus padomus, kā veikt pētījumus, tostarp apskatīt piemērus un projektu vadības rīkus.

Dalībniekiem tika prezentētas labas klīniskās prakses (GCP) vadlīnijas un ISO 14155 standarta nozīme klīnisko pētījumu veikšanā, kā arī kursu dalībnieki tika iepazīstināti ar ētikas pamatprincipiem saskaņā ar Helsinku deklarāciju.  

Apmācība vērtējama kā ļoti nozīmīga attīstot Stomatoloģijas institūtu kā zinātnisku institūciju un BBCE projekta  ietvaros veicinot zinātnisko ekselenci uzņēmumā.