© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Ortodontijas specialitātes eksāmens


Šī gada pēdējā oktobra nedēļā, jau piekto reizi notika ortodontijas specialitātes eksāmens. Šī eksāmena mērķis bija ortodontijas speciālista kvalifikācijas starptautisks apliecinājums un papildus zināšanu iegūšana. Eksaminācijas komisijā bija 5 sertificēti eksaminatori no Lielbritānijas universitātēm.

Eksāmenu kārtoja 10 ortodontijas speciālisti, kuri pabeiguši rezidentūras studiju programmu un ieguvuši ortodonta speciālista kvalifikāciju.  Eksāmenu sekmīgi nokārtoja 4 ortodonti no RSU Stomatoloģijas institūta: Katrīna Gardovska, Māris Gržibovskis, Iveta Indriksone un Pēteris Sosārs, pārējie speciālisti bija ortodontijas speciālisti no Igaunijas, Pakistānas, Indijas un Lielbritānijas. Nokārtojot šo eksāmenu, speciālisti iegūst Edinburgas Karaliskās ķirurgu koledžas biedra statusu un tiesības. RSU Stomatoloģijas institūta jau esošajiem 22 biedriem, vēl pievienojās 4.

16. novembrī Edinburgas Karaliskā Ķirurgu koledžas svinīgā ceremonijā RSU Stomatoloģijas institūta ortodontijas speciālistam un docentam Andrim Ābeltiņam tika piešķirta medaļa par izcili iepriekš nokārtoto eksāmenu. Ortodontijas klīnikas vadītājai, profesorei Ilgai Urtānei tika piešķirta medaļa par nopelniem internacionālajā sadarbībā speciālistu sagatavošanā.