© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Pirmās Smaganu veselības dienas Latvijā noslēgušās!


Laikā no 7. līdz 12. maijam Latvijas Periodontologu asociācija, sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti, RSU Stomatoloģijas institūtu un partneru atbalstu, organizēja pirmās Smaganu veselības dienas Latvijā.

Smaganu veselības dienu ietvaros 28 zobārsti klīnikās visā Latvijā pēc asociācijas izstrādātām vadlīnijām veica bezmaksas smaganu veselības skrīningu.

Kopumā smaganu veselības stāvokli vēlējās pārbaudīt aptuveni 300 iedzīvotāju.

Akcijas ietvaros, sestdien 11. maijā RSU Stomatoloģijas institūtā, viens bērnu nodaļas zobārsts un 4 rezidenti bērnu zobārstniecībā veica bezmaksas smaganu veselības skrīningu 15 bērniem (pieteikušies bija 30) no 7-18 gadu vecumam. Bērniem bija iespēja iesaistīties dažādās izzinošās nodarbēs, kā arī, tika dota iespēja izgatavot pašiem savu zobu pastu, izvēloties krāsas un garšas pēc savas gaumes.

Pieaugušo bezmaksas smaganu veselības skrīningu veica 4 Stomatoloģijas institūta Periodontoloģijas nodaļas periodontologi un 4 periodontoloģijas rezidentūras studiju programmas studenti. Uz skrīningu bija ieradušies 79 pieaugušie (pieteikušies bija 100) vecumā no 22-85 gadiem.

Atvērtās lekcijas par smaganu saslimšanām un to veselības uzturēšanu noklausījās aptuveni 30 interesenti.

Smaganu veselības dienu noslēguma pasākuma organizācijā un aktivitātēs ļoti palīdzēja 28 brīvprātīgie no RSU Zobu higiēnistu akadēmiskās skolas 1. un 2. kursa asoc.prof.Egitas Senakolas un prof.Andas Brinkmanes vadībā.

Latvijas Periodontologu asociācija ir pateicīga ikvienam zobārstam, periodontologam, bērnu zobārstam un brīvprātīgajiem no Zobu higiēnistu akadēmiskās skolas par iesaistīšanos iniciatīvā, lai izglītotu un informētu sabiedrību par smaganu veselības nozīmi.

Paldies pacientiem, kuri bija izņēmuši savas bezmaksas biļetes un ieradušies uz smaganu veselības skrīningu un atvērtajām lekcijām. Patiess prieks, ka Jūsu veselība Jums nav vienaldzīga!

Uz tikšanos Smaganu veselības dienās pēc gada!