© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Pētījums par Latvijas bērnu sejas augšanu


Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūtā (RSU Stomatoloģijas institūtā) tiek veikts ilgtermiņa pētījums par sejas augšanas novērtējumu dažādos vecumos, ar mērķi iegūt sejas vidējos rādītājus Latvijas bērniem. Pētījums notiek saskaņā ar Helsinku deklarāciju un Latvijā pastāvošajiem normatīvajiem aktiem.

Lai novērtētu sejas augšanu, tiek veikta sejas fotografēšana ar 3D stereo-fotogrammetrisko iekārtu, kuras darbības pamatā ir redzamā un infrasarkanā gaisma. Sejas attēla iegūšanai ir nepieciešamas sekundes desmitdaļas, kopā ar iesēšanos krēslā un fotografēšanu tā aizņem apmēram 10 minūtes. Iegūtie dati tiek ievadīti speciālā programmā un salīdzināti ilgtermiņā. Šī izmeklēšanas metode nav kaitīga veselībai, līdzīgi kā jebkura sejas fotografēšana.

Piedaloties projektā, sejas fotografēšana jāveic 2 reizes gadā, 8 gadus. Kā kompensāciju par piedalīšanos projektā mēs piedāvājam bērniem līdz 18 gadu vecumam bez maksas veikt mutes veselības novērtējumu, kariesa profilakses un ārstēšanas seansu ar jaunākajām ārstēšanas tehnoloģijām (ozonēšanu, silantiem) un higiēnista apmeklējumus 2 reizes gadā. Vajadzības gadījumā nodrošināsim arī ārstēšanu budžeta ietvaros.

Sejas attēliem ir nodrošināta konfidencialitāte un tie tiks izmantoti tikai pētījuma vajadzībām. Personas dati tiek glabāti atsevišķi no fotogrāfijām.

Pateicamies vecākiem un bērniem, kuri ir piekrituši piedalīties pētījumā, kā arī ceram uz turpmāku sadarbību visu astoņu gadu garumā!

Informācija par pētījumu pa tālr. 28653826