© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Vieslektoru lekcijas un praktiskie kursi


09.09.2010. Stomatoloģijas institūta auditorijā Michael J.Gunson, D.D.S.,M.D. (ASV) vadīja 1 dienas lekciju kursu "Face, Airway, Bite (FAB): A Systematic Approach to Diagnosing and Treatment Planning Dentofacial Abnormalities ".

No 1.-2.07.2010.  Stomatoloģijas institūtā notika Baltijas valstu Sejas un žokļu speciālistu simpozijs, kurš bija veltīts jaunāko starpdisciplināro ārstniecības metožu un tehnoloģiju stomatoloģijā teorētiskai un praktiskai apguvei. Simpoziju un praktiskās apmācības vadīja ievērojamie nozares speciālisti no Bostonas Universitātes (ASV) prof. Serge Dibart (Periodontoloģijas un Orālās bioloģijas programmas direktors Bostonas Universitātē), prof. Luigi Montesani (Periodontologs/Protēzists) un dr. Elif Keser (DMD, CAGS Ortho, PhD). Simpozija ietvaros SIA „RSU Stomatoloģijas institūts” speciālisti, doktoranti un rezidenti, kā arī speciālisti no Igaunijas un Lietuvas vieni no pirmajiem pasaulē apguva aktuālākās metodes ortodontijā (zobu regulēšana). Izmantojot mūsdienīgas ķirurģiskās metodes, tehnoloģijas un biomateriālus, būs iespējams būtiski samazināt ortodontiskās ārstēšanas laiku. Šādas teorētiskās un praktiskās apmācības SIA „RSU Stomatoloģijas institūts” notika jau atkārtoti ar mērķi profesionālās diskusijās, analizējot līdzšinējo klīnisko pieredzi, rast pacientam optimālāko ārstēšanas plānu, iesaistot dažādu stomatoloģisko specialitāšu ekspertus.

15.01.2010. Stomatoloģijas institūtā viesojās prof. Winfried Harzer no Drēzdenes Universitātes, lai iepazīstinātu ar nazomaksilārā kompleksa deficīta jaunākām ārstēšanas metodēm ortognātijas pacientiem. Tika veikta augšžokļa distrakcijas skrūves ar papildus osteotomiju ievietošana pacientam ar izteiktu nazomaksilārā kompleksa deficītu. To veica Stomatoloģijas institūta sejas žokļu ķirurgs Andris Bīgestāns.

21.12.-23.12.2009. Stomatoloģijas institūta Ortodontijas Zobu tehniskajā laboratorijā notika mācību kursi ortodontijas zobu tehniķiem „Wrap-Around reteineri”. Kursus vadīja Massimo Cenere (Vācija).

12.12.2009.  Stomatoloģijas institūta ortodontiem Dr.Ludwig novadīja lekciju „We need more space”.

11.12.2009.  Stomatoloģijas institūtā notika Prof.Rutkunas (Lietuva) lekcija „Kroņa materiāla un smaganu malas mijiedarbība. Fizioloģiskie un estētiskie aspekti” un praktiskā apmācība uz fantomiem „Zobu preparēšana inlejām, onlejām. Nospiedumi. Kļūdu analīze. Endodontiski ārstētu zobu atjaunošana”.

01.12.2009.  Stomatoloģijas institūtā notika Prof.Viera lekcija „Zobu anomālijas”.

27.11.2009. Prof. Olsburh (ASV) novadīja lekciju Stomatoloģija institūta speciālistiem „Interdisciplināra pieeja dažādu klīnisku problēmu risināšanā zobārstniecībā”. Apmācību programmā, kura bija paredzēta ortodontiem, periodontologiem un protēzistiem tika iztirzātas šīm specialitātēm kopīgās pacientu problēmas:

10.11.2009. Dr.Wegmann (Vācija) novadīja lekciju Stomatoloģija institūta speciālistiem „Funkcionāli optimālu zobu protēžu plānošana izmantojot Protar artikulatora sistēmu un elektronisko reģistrācijas sistēmu ARCUS digma 2”.

31.10.2009. Dr.Walzer (Vācija) iepazīstināja Stomatoloģijas institūta ārstus un citus interesentus ar vispārējās prakses zobārstu vidū strauju popularitāti gūstošo tehniski vienkāršo un ekonomisko ārstēšanas koncepciju izmantojot MINI IMPLANTUS. Salīdzinoši mazos (1,8mm) implantus izmanto gan ilgtermiņa pagaidu, gan patstāvīgām indikācijām. Pirmo reizi tika izmantota operācijas tiešā video translācija auditorijā, kas nodrošināja ikvienam dalībniekam teicamu detaļu redzamību un vienlaicīgu iespēju sarunai ar operējošo ārstu.