© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Prof.Andrejs Skaģers saņem Kārļa Barona balvu


Latvijas zobārstniecības pamatlicēja Kārļa Barona balva pasniegta RSU profesoram Andrejam Skaģeram

Ceturtdien, 21. septembrī ikgadējā Latvijas Ārstu kongresa ietvaros notikušās Latvijas Zobārstu asociācijas un Latvijas Mutes, sejas un žokļu ķirurgu asociācijas konferences laikā tika pasniegta Kārļa Barona balva. Šogad K.Barona balvu par ieguldījumu mutes, sejas un žokļu ķirurģijā, zinātnē un izglītībā piešķīra Rīgas Stradiņa universitātes Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas katedras profesoram un ilggadējam Stomatolģijas institūta Mutes, sejas un žokļu ķiruģijas klīnikas vadītājam Andrejam Skaģeram. Prof.A.Skaģera klīniskā darba prioritātes ir bijušas stomatoloģiskā implantoloģija un biomateriālu pielietojums, plastikas ķirurģija, krākšanas un obstruktīvās miega apnojas ķirurģiska ārstēšana. Pētniecība pamatā par kaulaudus aizvietojošo biomateriālu integrāciju audos, asinsrites un reģenerācijas problēmām, obstruktīvo miega apnoju.

Kārļa Barona balva, sadarbojoties RSU Stomatoloģijas institūtam, Latvijas Zobārstu asociācijai un Latvijas Sarkanajam Krustam, ir tapusi 2015. gadā par godu K.Barona 150. jubilejai un tiek piešķirta par ieguldījumu praktiskajā zobārstniecībā, zinātnē, pedagoģijā un par ieguldījumu Latvijas Sarkanā Krusta darbībā.

Kārlis Krišjānis Barons dzimis 1865. gada 12. oktobrī Sanktpēterburgā Krišjāņa Barona (1835-1923) ģimenē. 1921. gadā Latvijas Universitāte Kārli Baronu ievēlēja par Medicīnas fakultātes vecāko docentu un Medicīnas fakultātes Zobārstniecības nodaļas vadītāju, bet 1931. gadā viņam piešķīra medicīnas goda doktora grādu un ievēlēja par profesoru. 1935. gadā Kārlis Barons pensionējās un turpināja vadīt Zobārstniecības institūtu līdz pat 1944. gadam.