© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Var iegādāties grāmatu “Kārlis Barons un viņa laikmets Latvijas zobārstniecībā”


Ikviens interesents grāmatu “Kārlis Barons un viņa laikmets Latvijas zobārstniecībā 1865-1944” var iegādāties Stomatoloģijas institūtā 1. stāva kasē par īpašu cenu 9 EUR!

Grāmatā prof. Ilgas Urtānes, prof. Andreja Skaģera un prof. Arņa Vīksnas redakcijā apkopota Latvijas zobārstniecības pamatlicēja profesora Kārļa Barona dzīve un darbība. Grāmatas autori ir RSU  Zobārstniecības fakultātes esošie un bijušie docenti, profesori un pasniedzēji. Grāmatu veido četri referāti, kuros aplūkota Zobārstniecības akadēmiskās izglītības izveidošana Latvijā, Profesora K.Barona zinātniskā darbība un darbība ķirurģiskajā stomatoloģijā. Grāmata ir papildināta ar K.Barona līdzstrādnieku īsām bigorāfijām, viņa studentu sarakstu, profesora un viņa līdzgaitnieku faksimiliem.

Redakcijas kolēģija uzsver, ka šī grāmata nav uzskatāma par mācību grāmatu mūsdienu zobārstiem, bet ir Latvijas akadēmiskās zobārstniecības pirmo divdesmit gadu darbības atspoguļojums, jo savulaik pārpublicēto rakstu autori savulaik bija ievērojami speciālisti.

Grāmata izdota SIA “Medicīnas apgāds”, kur pie tās izdošanas strādāja Pēteris Apinis (virsredaktors), Jānis Loja (literārais redaktors), Maija Šetlere (redakcijas vadītāja), vāka māksliniece Iveta Bambre, maketētājs Pēteris Gricenko un korektore Ligita Grunde.