© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Grāmatas “Kārlis Barons un viņa laikmets Latvijas zobārstniecībā” atvēršanas svētki


Pirmdien, 19. septembrī pulksten 17:00 SIA “RSU Stomatoloģijas institūts” Kalveļa auditorijā, Dzirciema ielā 20, norisinājās grāmatas “Kārlis Barons un viņa laikmets Latvijas zobārstniecībā 1865-1944” atvēršanas svētki.

Grāmatas atvēršanas svētki noslēdz K.Barona 150 jubilejas gadu, kas tika atklāts 2015. gada 15. oktobrī ar svinīgu sēdi Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā.

Atvēršanas svētkos uzrunu teica RSU Zobārstniecības fakultātes dekāne prof. Ilga Urtāne, Zobārstniecības fakultātes Mutes un sejas un žokļu ķirurģijas katedras profesors Andrejs Skaģers. Liels nopelns grāmatas tapšanā ir prof. Arnim Vīksnam, kas teiks uzrunu par K.Barona dzīvi un darbiem. Vārds tika dots arī K.Barona mazbērniem, kas dalījās savās atmiņās.

Grāmatā prof. Ilgas Urtānes, prof. Andreja Skaģera un prof. Arņa Vīksnas redakcijā apkopota Latvijas zobārstniecības pamatlicēja profesora Kārļa Barona dzīve un darbība. Grāmatas autori ir RSU  Zobārstniecības fakultātes esošie un bijušie docenti, profesori un pasniedzēji. Grāmatu veido četri referāti, kuros aplūkota Zobārstniecības akadēmiskās izglītības izveidošana Latvijā, Profesora K.Barona zinātniskā darbība un darbība ķirurģiskā stomatoloģijā. Grāmata ir papildināta ar K.Barona līdzstrādnieku īsbigorāfijām, viņa studentu sarakstu, profesora un viņa līdzgaitnieku faksimiliem.

Redakcijas kolēģija uzsver, ka šī grāmata nav uzskatāma par mācību grāmatu mūsdienu zobārstiem, bet ir Latvijas akadēmiskās zobārstniecības pirmo divdesmit gadu darbības atspoguļojums, jo savulaik pārpublicēto rakstu autori savulaik bija ievērojami speciālisti.

Grāmata izdota SIA “Medicīnas apgāds”, kur pie tās izdošanas strādāja Pēteris Apinis (virsredaktors), Jānis Loja (literārais redaktors), Maija Šetlere (redakcijas vadītāja), vāka māksliniece Iveta Bambre, maketētājs Pēteris Gricenko un korektore Ligita Grunde.

19.09.2016.