© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Institūtā norisinājās semināri pacientu ar sejas un žokļu deformācijām aprūpes uzlabošanai


Projekta COST ietvaros (www.cost.eu) Stomatoloģijas institūtā 12., 13. un 14., maijā notika starptautiski semināri veltīti pacientu ar sejas un žokļu deformācijām aprūpes uzlabošanai. Lektori: Anglijas Rietumu universitātes Ārējā izskata pētījumu centra vadītāja, profesore Nichola Rumssey, ši centra vadošais pētnieks Martin Persson, medicīnas māsa ar 12 gadu pieredzi darbā ar šķeltņu pacientiem Emma Southby, European Cleft Organisation (www.ecoonline.org.) izpilddirektors Gareth Davies, kā arī īpaši apmācīta šķeltņu pacientu aprūpes māsa un  klīniskā psiholoģe no Bulgārijas Sevdjihan Eubova.

12.05. tika diskutēts par psihosociālās aprūpes uzlabošanu pacientiem ar iedzimtiem defektiem īstenojot inovatīvu apmācības metodi veselības aprūpes speciālistiem Eiropā. 13.05. dažādu specialitāšu pārstāvji klausījās lekcijas un diskutēja par psihosociāliem aspektiem un dzīves kvalitāti cilvēkiem ar ārējā izskata atšķirībām iedzimtu sejas un žokļu deformāciju dēļ.

14.05. lektori stāstīja par bērnu ar iedzimtām sejas-žokļu deformācijām aprūpi pēc dzimšanas, īpašu uzmanību veltot barošanas īpatnībām. Semināru apmeklēja gan neonatalogi, vecmātes, krūts barošanas speciālisti, māsas, pediatri, gan citu specialitāšu ārsti, gan Šķeltņu centra komanda.

Pēcpusdienā Gareth Davies tikās ar vecākiem, kuru bērni apmeklē Šķeltņu centra speciālistus Stomatoloģijas institūtā, mudinot vecākus veidot biedrību, kas pārstāvētu pacientu intereses dažādās struktūrās ar mērķi uzlabot ģimeņu dzīves kvalitāti kopš bērna ar šķeltni piedzimšanas. Esam gandarīti par vecāku izrādīto atsaucību un dalību šajā diskusijā!