© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Eiropas kraniomaksillofaciālās ķirurģijas asociācijas kongress


No 22.-26.09.2014. Prāgā, Čehijā norisinājās Eiropas kraniomaksillofaciālās ķirurģijas asociācijas kongress. Tajā piedalījās Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas klīnikas un katedras ārsti un docētāji - I.Akota, M.Sevastjanova, Ģ.Šalms, I.Šalma, A.Bīgestāns, L.Neimane, K.Stāmers, E.Sēja, G.Lauskis, E.Korņevs, I.Bāgante, J.Kuzņecova, A.Vostroilovs un A.Dons.

Kolēģi no Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas katedras un klīnikas ziņoja gan mutiski, gan stenda referātos par deguna un lūpas estētikas vērtēšanu 3-dimensijās šķeltņu pacientiem, siekalu dziedzeru akmeņu ķirurģiskas ārstēšanas pieredzi, par kaula blīvuma izmaiņām pēc deguna grīdas paaugstināšanas operācijām, kurās izmantoti biomateriāli, par morfoloģiskiem  kaula aizvietošanas materiālu pētījumiem, par ķirurģisku ārstēšanu orbītas traumu gadījumos Latvijā, kā arī par klīnisko situāciju - pēc orbītas un vaiga kaula lūzuma zudušas redzes atjaunošanos ķirurģiskas ārstēšanas un steroīdu lietošanas rezultātā.

Visi dalībnieki piedalījās dažādās meistarklasēs, simpozijos un lekcijās, kā arī speciāli organizētās sesijās guva iespaidu par aktualitātēm mutes, sejas un žokļu ķirurģijā dažādās valstīs – Austrijā, Beļģijā, Dānijā, Lielbritānijā, Francijā, Vācijā, Itālijā, Grieķijā, Dienvidkorejā, Ungārijā un ASV.