© Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts

67455586

P.O.T.C.P. 8:00-20:00
S. 9:00-15:00, Sv. slēgts

Starptautiskās zobārstniecības pētījumu asociācijas 47. konference


No 09.-13.09.2014. Dubrovņikos, Horvātijā notika Starptautiskās zobārstniecības pētījumu asociācijas Eiropas Kontinentālās daļas un Skandināvijas valstu 47. konference (47th Meeting of the Continental European Division of the International Association for Dental Research with the Scandinavian Division).

RSU Stomatoloģijas institūtu pārstāvēja profesore Ilze Akota un četri  doktoranti: Iveta Indriksone, Ieva Bāgante,  Daina Spūle un Kristīne Krasone. Dr.Indriksone ar ziņojumu par augšējo elpošanas ceļu izmaiņām pēc ortognātiskām operācijām un Dr.Krasone ar ziņojumu par zobu anomāliju izplatību Latvijā bērniem ar iedzimtām orofaciālām šķeltnēm piedalījās IADR Unilever Hatton Competition & Awards konkursā. Savukārt Dr.Bāgante ziņoja par lūpas un deguna simetrijas 3-dimensionālu novērtēšanu bērniem ar vienpusējām caurejošām šķeltnēm, bet Dr.Spūle par trauksmes novērtējumu pacientiem ar trokšņiem deniņu-apakšžokļa locītavā.

Skandināvijas nodaļas valdes sēdē Latviju pārstāvēja profesore I.Akota. Sēdē tika apspriesti asociācijai būtiski jautājumi un uzsvērts pozitīvais pienesums, ko šai nodaļai dod Baltijas valstu jaunie zinātnieki. Šogad tika apstiprināta Lietuvas dalība asociācijas Skandināvijas valstu nodaļā. Dalība šajā organizācijā izvirza prasības Latvijas jaunajiem zinātniekiem savu pētniecisko darbu veikt atbilstoši augstiem starptautiskiem standartiem. Pieteikties dalībai konferencē nākamajā gadā un stipendijai ceļa izdevumu segšanai tiek aicināti visi doktoranti!